support

نکات طلایی در طراحی صفحه اول سایت

قبل از طراحی سایت، تصمیم بگیرید که قرار است صفحه اول چه حسی به کاربر بدهد؟ ظاهری جالب داشته باشد تا کاربران را به خود جذب کند؟
– کاربر را در سایت شما نگه دارد و او را تشویق کند که بیشتر و بیشتر سایت شما را دنبال کند؟
– میزان فروش را بالا ببرد و تعامل بیشتری با کاربران برقرار کند؟

دراینجا به چند مورد از ویژگی های یک صفحه اصلی جذاب اشاره می‌‌کنیم:

1.توضیح کامل برای مخاطب که این سایت چه کاری انجام میدهد:در واقع هویت سایت را مشخص کنید

اگر شما صاحب شرکتی با برندی معروف هستید به عنوان مثال “دیجیکالا” ممکن است لزومی‌‌ به معرفی خود و کاری که انجام می‌دهید نباشد اما شرکت های بسیاری وجود دارند که چندان شناخته شده نیستند و باید خود و خدمات خود را معرفی کنند تا بازدیدکنندگان با مطالعه آن بفهمند که آیا وارد مکان درستی شده اند یا خیر.

2. هدف، قابل فهم مخاطبان باشد

صفحه اصلی سایت شما باید متناسب با زبان مخاطبان هدف طراحی شده باشد

3. خدمات سایت متقاعدکننده باشد

زمانی که بازدیدکنندگان به صفحه اصلی سایت شما می‌‌آیند، شما باید بتوانید آن ها را قانع کنید تا در سایت شما بمانند. صفحه اصلی بهترین مکان برای به نمایش گذاشتن خدمات شما است تا مشتریان احتمالی تصمیم بگیرند که در سایت شما بمانند یا وارد سایت رقبای شما شوند.

4. تجربه کاربری مناسبی داشته باشد

صفحه اصلی سایت نباید شامل المان های اضافه و پرزرق و برق مانند بنرها، انیمیشن ها، پاپ آپ ها و … باشند. همچنین طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که در رزولوشن های مختلف ظاهر مناسبی داشته باشد یا به عبارتی باید واکنشگرا باشد.

5. بازدیدکنندگان را به انجام عملیات خاصی در سایت ترغیب کند (CTA)

پارامتر CTA بازدیدکننده را برای انجام عملیات بعدی در سایت راهنمایی می‌کند و در مواردی بازدیدکننده را به سمت هدفی خاص مانند خرید هدایت می‌کند.

6. همیشه در تغییر است

بهترین صفحات اصلی، صفحاتی هستند که متناسب با نیازها و سوالات بازدیدکنندگان تغییر کنند. طراحی این صفحه نباید از نوع استاتیک باشد.

7. کیفیت در طراحی سایت

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که صفحه اصلی از فضاها، رنگ ها، فونت ها و المان ها به صورت مناسب و بهینه استفاده کرده باشد.

download 5 1

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.