0 copy

زبانهای برنامه نویسی قدرتمند دنیا

JAVA :زبان برنامه نویسی جاوا بالاتر از سایر زبان های برنامه نویسی و در مرتبه اول قرار دارد.با توجه با اینکه بیش از 9 میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان برنامه نویسی می کنند ، یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی محسوب می شود . علاوه بر اینها ، زبان برنامه نویسی سیستم عامل پرطرفدار Android که برای موبایل است بر پایه جاوا می باشد که این سیستم عامل نو ظهور (Android) نیاز به تکامل و توسعه دارد و این یعنی رونق بیش از پیش بازار زبان برنامه نویسی جاوا.:

++C / C:این دو زبان باهم فرق دارند و در واقع زبان ++C  بر اساس زبان C ساخته شده است و به نوعی به آن اضافه شده . در حقیقت زبان C پدر اکثر زبان های برنامه نویسی است زیرا زبان های زیادی هستنند که  منشاء آنها زبان C است. قدرت این دو زبان غیر قابل انکار است به طوری که بیشتر برنامه های تحت سیستم و یا سیستم عامل ها با استفاده از زبان C نوشته شده اند. همچنین در نرم افزار های صنعتی و مهندسی از زبان ++C  استفاده می شود به علاوه برای برنامه های سرگرمی مانند بازی.

#C:سی شارپ یک زبان برنامه نویسی چند مدلی است که شامل دستوری ، تابعی ، عمومی ، شی گراء و جزء گرا می شود. این زبان توسط شرکت ماکروسافت و از دل زبان Net. خلق و پرورش یافت .همچنین زیان سی شارپ ، زبان برگزیده ماکروسافت برای ایجاد سیستم عامل Windows Phone 7 (سیستم عامل موبایل هایی همچون اغلب مدل های HTC) می باشد. این زبان به دلیل پشتیبانی ماکروسافت و امکان استفاده از مجموعه Visual Studio ماکروسافت ، یکی از مدعیان قوی در بین زبان های برنامه نویسی است.

PHP:هم اکنون از PHP به طور گسترده برای ایجاد وب سایت ها استفاده می شود. PHP یک زبان اسکریپت نویسی سمت سرویس دهنده است که بر روی ویندوز و لینوکس عمل می نماید و برای ایجاد صفحات وب پویا به کار می رود. در واقع اگر می خواهید مستقل و آزاد برنامه نویسی کنید ، PHP  یکی از زبان های ایده آل و جوب است.

Objective-C :اگر می خواهید بدون نیاز به کار  بر روی پروژه های سنگین و متعدد با فشار روحی شدید ، پول زیادی بدست آورید ، پیشنهاد می کنیم زبان برنامه نویسی  Objective-C  را یاد بگیرید.این زبان  از زبان های Smalltalk و C  اقتباس شده است و تاثیر بسزایی در ایجاد زبان جاوا داشت.این زبان اساسا برای استفاده بر روی سیستم عامل های Mac OS X و iOS  شرکت اپل ایجاد شده است.و اخیرا با وجود گسترش محصولات شرکت اپل بازار کار مناسبی برای برنامه نویسان حرفه ای زبان Objective-C فراهم شده است.

Python:زبان های برنامه نویسی پویا , بخصوص Python ، برای ایجاد برنامه های کاربردی ابری در قالب هایی مثل Django  استفاده می شوند. قابل ذکر است موتور  برنامه های گوگل ، با زبان Python نوشته شده است و فقط با این زبان پشتیبانی و بروز رسانی می شود.این زبان در رده  زبان های برنامه نویسی عمومی جای می گیرد به طوری که به منظور های متفاوتی مثل عرصه های همچون هوا و فضا ، موبایل ، اقتصادی و نظامی  قابل استفاده می باشد.

Visual Basic:این زبان مانند زبان بیسیک طوری طراحی شده است که یادگیری آن آسان و استفاده از آن حتی برای برنامه نویسان مبتدی هم ساده باشد.برنامه نویسان با این زبان هم قادر به ایجاد برنامه های ساده GUI (دارای رابط گرافیکی برای کاربر) و هم خلق برنامه های پیچیده و توسعه یافته هستند.در حقیقت برنامه نویسی در Visual Basic ، ترکیبی است از اجزای مرتب شده ای برای کنترل روی ویژگی های مختلف فرم ها که از پیش تعریف شده اند و توابع عملیاتی که بر روی این اجزا قابل پیاده سازی و اجرا هستند و البته نوشتن کد های اضافی برای ایجاد توابع بیشتر یا متفاوت

Perl:خیلی ها معتقدند که زبان Perl ، نسخه جدید زبان COBOL است.Perl  همچنین مانند یک نوار مسیر عبوری برای اینترنت به نظر می رسد و بیشتر برای هماهنگ سازی پایگاه های اطلاعاتی و یا دیگر سیستم ها بکار می رود. یکی از کاربردهای مهم زبان برنامه نویسی Perl در نوشتن اکسپلوییت‌ها و کدهای تخریب است . پرل به عنوان یک زبان چسبنده می‌تواند در زبان‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال می‌توانید در برنامه‌های.NET از پرل برای پردازش متن و یا هر چیز دیگری استفاده کنید. این قابلیت تنها بهNET. محدود نمی‌شود و پرل را می‌توان در زبان‌های دیگر برنامه نویسی بدون در نظر گرفتن پلتفرم ان استفاده کرد.پرل امروزه در زمینه‌های هوش مصنوعی، ژنتیک، نظامی، تحقیقاتی، صنعتی بطور گسترده‌ای کاربرد دارد. نوشتن یک بانک اطلاعاتی، صفحه گسترده و یا یک وب سرور شاید با پرل کار عاقلانه‌ای به نظر نرسد، ولی امکانپذیر است.

RUBY:این زبان اولین بار در سال 1995 وارد بازار شد و در سال 2006 با پذیرش عمومی نسبتا بالایی مواجه شد.زبان Ruby  برای ساخت برنامه های تحت وب ، شبیه ساز ها ، مدل های سه بعدی ، برنامه تجاری ، رباتیک ، شبکه ، علوم  مخابراتی و سیستم های مدیریت سیستم استفاده می شود. طراح و سازنده این زبان ، در سال 2010 گفت : هیچ برنامه نویس Ruby  نمی شناسم که بیکار مانده باشد.

0 copy

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.