images 8

اهمیت تولید محتوا در طراحی سایت

گوگل به عنوان بزرگترین و قدرتمندترین موتور جستجوی جهان، بیشترین توجه را برای کسب رتبه های بهتر در خودش جلب می کند. الگوریتم های این موتور جستجوگر طوری طراحی شده اند که ارتباط محتوای سایت با جستجوها را درک کرده و همچنین میزان رضایت کاربران را هم در رتبه بندی ها تاثیر می دهد. این موارد از روش های زیادی توسط گوگل تشخیص داده می شوند و در نهایت سایت و صفحه ای که محتوای بهتر و با کیفیت تری داشته باشد، در رتبه ی نخست نتایج جستجو قرار می گیرد. اما چطور باید بدانیم که بهترین محتوای ممکن را تولید کرده ایم؟ برای این کار کافیست که نکات زیر را در نظر بگیرید و رعایت کنید:

  • محتوا مفید و دارای اطلاعات کافی باشد
  • ارزشمندتر و مفیدتر از محتوای سایت های دیگر باشد
  • به طور کلی سایت شما و آن محتوای مدنظر قابل اعتماد و معتبر باشد
  • کیفیت بالای محتوا از نظر نوشتار و لحن و ظاهر و … بسیار مهم است
  • استفاده از تصاویر و سایر المان های گرافیکی

رعایت این نکات و موارد، پتانسیل و ارزش محتوای شما را برای سئو بالاتر می برد. اما تولید محتوای با کیفیت همه ی ماجرا نیست و برای کامل شدن کارمان باید اقدامات دیگری را هم انجام دهیم.

ویژگی های محتوا در طراحی سایت

۱- تولید مطالب جدید
استفاده از مطالب جدید و جذاب و عدم استفاده از مطالب تکراری علاوه بر این که برای بازدیدکنندگان و مشتریان سایت اهمیت زیادی دارد، برای موتورهای جستجو نیز اهمیت ویژه ای دارد و یکی از معیارهای رتبه بندی سایت در نتایج جستجو می باشد.

۲- تولید محتوا بر اساس اصول سئو
یکی از نکات مهم، نگارش محتوا بر اساس اصول سئو، و استانداردسازی آنها می باشد. اگر محتوای سایت بر اساس اصول و استاندارهای سئو نوشته شوند، موتورهای جستجو اهمیت زیادی به آنها داده و در مقایسه با مطالب مشابه در همان موضوع رتبه بهتری به سایت خواهند داد.

۳- استفاده از تصاویر مناسب
استفاده از تصاویر مناسب، جذابیت اصلی سایت را ایجاد می کند، و بازدید کننده را به سپری کردن وقت زیادتری در سایت ترغیب می کند. ولی استفاده از تصاویر زیاد و بکارگیری آنها قبل از استانداردسازی بر اساس صفحات وب، باعث سنگین تر شدن سایت و پایین آمدن سرعت لود آن خواهد شد.

download 61

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.