پشتیبانی سایت

آنچه طراحان باید برای مقابله با هک شدن سایت بدانند

هک شدن وب سایت ها یکی از خطراتی است که بیشتر صاحبان وب سایت ها برای آن اهمیتی قائل نیستند . بیشتر این افراد فقط طراحی سایت و محتوایی سایت های خود را بروز می کنند در حالی که هکر ها همواره راهی را برای نفوذ به وب سایت دارند و اگرطراحان سایت تمهیدات امنیتی و روش های مقابله با هک شدن سایت را به کار نبرند. بدون شک روزی وب سایت هک خواهد شد.هک شدن صدمات مالی و معنوی جبران ناپذیری را برای یک سازمان یا شرکت خواهد داشت .

۱- عدم استفاده از نام کاربری admin

تعداد زیادی از تازه واردان به وردپرس از نام های کاربری بسیار ساده ای مانند test , administrator , Admin و …. استفاده می کنند که عملا خودشان به هکر می گویند بیا سایت ما رو هک کن!

اولین مرحله از مقابله با حملات هکر ها در وردپرس اینه که اگر شما هم از نام های کاربری ساده و حدس زدنی مانند نام های بالا برای نام کاربری وردپرس خود استفاده کرده اید همین الان آن را با یک نام غیر قابل حدس زدن تعویض کنید.

۲- استفاده از رمز ورود قوی

اگر کمی راجع به چگونگی هک کردن پسورد های آسان اطلاعی داشته باشید هیچ وقت پسوردهای خودتان را از کلمات ساده و حدس زدنی انتخاب نمی کردید.

دومین قدم مهم برای مقابله با حملات هکر ها در وردپرس ، استفاده از یک پسورد قوی برای ورود به حساب کاربری تان است.

رمز عبور شما باید حداقل ۱۲ حرف داشته باشد و در آن از حروف بزرگ و کوچک + اعداد + نشانه ها استفاده شده باشد.

نکته مهم: برای مقابله با حملات هکر ها در وردپرس از یک رمز عبور در اکانت ها و حساب های کاربری مختلف استفاده نکنید با این کار اگه هکر به رمز شما دست پیدا کنه عملا به تمامی حساب های دیگه شما هم دسترسی خواهد داشت.

۳- پشتیبان گیری خوب از سایت برای مقابله با حملات هکر ها در وردپرس

یکی دیگه از قدم های مهم برای مقابله با حملات هکر ها در وردپرس ، داشتن یک دوره پشتیبان گیری از سایت است ، شما می توانید برای پشتیبان گیری از سایت تان از افزونه های مختلفی استفاده کنید با این حال اگر از یک هاست خوب استفاده کرده باشید نیازی نیست نگران این موضوع باشید چون میزبان سایت شما اگر حرفه ای باشد به صورت روزانه از سایت شما بک آپ دارد.

۴- استفاده از تایید هویت های ۲ مرحله ای

قدم چهارم و خیلی مهم برای مقابله با حملات هکر ها در وردپرس استفاده از ۲ فاکتور برای تایید هویت صاحب حساب کاربری است برای مثال تایید هویت دو مرحله ای گوگل یا همان Two-Factor Authentication است.

با این کار اگر به فرض هکر محترم! به نام کاربری و پسورد شما دسترسی پیدا کند بازهم در مرحله تایید هویت دو مرحله ای گیر خواهد کرد و نخواهد توانست به سایت شما نفوذ کند.

۵- حفاظت از wp-admin با پسورد و حداکثر تلاش برای ورود به سایت

یکی دیگر از کارهای مهم برای مقابله با حملات هکر ها در وردپرس داشتن حد تلاش برای ورود هر کاربر یا بهتر بگیم حد تلاش برای هر IP است به این صورت که برای مثال هر کاربری که بیشتر از ۵ بار نام کاربری و رمز عبور را اشتباه وارد کرد به مدت ۱۰ دقیقه از ورود آن جلوگیری شود.

قدم بعدی برای مقابله با حملات هکر ها در وردپرس ، گذاشتن پسورد برای دایرکتوری wp-admin است که در مقالات بعدی حتما به آن خواهیم پرداخت.

۶- شروع استفاده از Sucuri

آخرین قدم از راه برای مقابله با حملات هکر ها در وردپرس ، اینه که پیشنهاد می کنیم حتما از Sucuri استفاده کنید .

download 1

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.