download 2019 12 01T005418.847

کاربرد انواع سیستم مدیریت محتوا در طراحی سایت

با توجه به نوع سایت و کاربردی که دارد از سیستم مدیریت محتوای مخصوص خود در طراحی سایت استفاده می کنیم.

طراحی سایت با جوملا

جوملا یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان به حساب می آید که بر پایه ی زبان PHP طراحی و نوشته شده است. این سیستم مدیریت محتوا اوپن سورس (کد باز) و کاملا  رایگان می باشد. درعین حال یکی از امن ترین و قدرتمند ترین سیستم های مدیریت در جهان به حساب می آید. در ایران نیز اکثر سایت با همین سیستم مدیریت محتوا (CMS) طراحی و ساخته می شوند. دارای مدیریتی بسیار آسان و کاربردی می باشد که برای تازه کار های دنیای وب و حتی کسانی که از طراحی سایت چیزی نمی دانند بسیار آسان و کاربردی می باشد. از آغاز کار این سیستم مدیریت محتوا نسخه های زیادی وارد دنیای اینترنت شده است که هم اکنون ورژن ۳ آن در دسترس می باشد.

طراحی سایت با ورد پرس

این سیستم مدیریت محتوا نیز مانند جوملا رایگان بوده و می توان با آن هر نوع سایتی را راه اندازی کرد. ولی اغلب برای طراحی سایت خبری مناسب بوده و کارکرد بهتری در این زمینه نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا دارد. سیستم مدیریت محتوا وردپرس با اینکه پشتیبان رسمی ندارد ولی به علت دارا بودن جامعه ی کاربری بزرگ به راحتی می توانید مشکلات خود را حل کنید. قالب ها و پلاگین وردپرس فراوانی نیز برای استفاده وجود دارد که به سادگی می توانید استفاده کنید.

طراحی سایت با دروپال

سیستم مدیریت محتوا دروپال نیز بر پایه زبان PHP نوشته شده و به صورت رایگان در دسترس می باشد. دروپال دارای  بیش از ۶۰۰۰ ماژول آماده می باشد که برای طراحی سایت از هر نوعی می توان از آن استفاده کرد. اشکالی که سیستم مدیریت محتوای دروپال دارد این است که برای سایت های ساده مناسب نبوده و قالب های آماده و تجاری کمی دارد و نسبت به دو گزیه ی بالایی هزینه ی بیشتری در بر دارد. ولی در عوض شرکت هایی هستند که در قبال هزینه ی پایین طراحی سایت با دروپال را پشتیبانی می کنند.

طراحی سایت با اپن کارت

سیستم مدیریت محتوا اپن کارت که اغلب افراد با نام فروشگاه ساز آن را می شناسند علاوه بر سایت های معمولی ،برای طراحی سایت فروشگاهی به صورت تخصصی به کار می رود. طراحی سایت با اپن کارت یک محیط مدیریتی زیبا و کارآمد برای کاربران فراهم می کند. این سیستم مدیریت محتوا نیز کدباز و کاملا رایگان می باشد ، نقطه ی قوتی که طراحی سایت با اپن کارت دارد سئوسایت قدرتمند و قوی می باشد.

طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای اختصاصی

علاوه بر مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد شما می توانید از سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی برای طراحی سایت استفاده کنید.این CMS ها از صفر کد نویسی شده وطراحی می شوند و تمامی کدها و قالب های ساخته شده در این نوع سیستم مدیریت محتوا به صورت انحصاری و اختصاصی می باشند. از مزیت های سیستم مدیریت محتوای اختصاصی انعطاف پذیری آن در زمان طراحی می باشد. در عوض طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای اختصاصی ، نگهداری و پشتیبانی آن هزینه ی بسیار بالایی نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا داشته ، رایگان نبوده و نیاز به یک شرکت پشتیبانی قدرتمند دارند.

download 2019 12 01T005528.533

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.