images 50

ویژگیهای طراحی وب سایت خوب

مهمترین ویژگی‌های طراحی وب سایت خوب:

1- نحوه نمایش اطلاعات به کاربران و چیدمان سایت:

در طراحی وب سایت نحوه نمایش اطلاعات به کاربر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع بازدیدکننده سایت باید بتواند با کمترین زمان ممکن به مطلب دلخواه خود دست پیدا کند. نه تنها دستیابی به اطلاعات مورد نظر در کمترین کلیک ممکن اهمیت بالایی دارد بلکه کاربردی بودن چیدمان سایت و سادگی دستیابی به اطلاعات نیز بسیار مهم است.

2- سرعت مناسب لود شدن صفحات:

با  بازدید نسبتا بالا، سرعت لود شدن صفحات در طراحی وب سایت بسیار مهم است.

3- رعایت نکات امنیتی:

نکات امنیتی و عدم نفوذ پذیری سایت اهمیت بسیار بالایی دارد که رعایت این نکات درطراحی وب سایت خوب ضروری است.  گواهینامه SSL درطراحی وب سایت یکی ازاین موارد است.

4- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو:

یک سایت اینترنتی اگر بهترین مطالب را داشته باشد، بهترین گرافیک را داشته باشد و… اما کسی آنها را نبیند هیچ ارزشی نخواهد داشت. بنابراین سایت‌های طراحی شده باید به گونه‌ای باشد که در صدر نتایج گوگل قرار گرفته‌اند. 

5- تعریف سطوح دسترسی مشخص برای مدیران و اعضا:

قطعا تعیین سطوح دسترسی مشخص بر اساس اعضای مختلف سایت و کاربران سایت اهمیت بسیار بالایی دارد.

6- بهینه‌سازی شده برای موبایل:

روز به روز کاربرانی که از موبایل و تبلت‌ها برای دستیابی به اطلاعات استفاده می‌کنند در حال افزایش است. لود شدن مناسب صفحات در موبایل و تلفن‌های هوشمند اهمیت بسیار بالایی دارد. 

7- سادگی:

بخش مدیریت وب سایت به گونه‌ای طراحی می‌شود که افراد مختلف بر اساس سطوح دسترسی که دارند بتوانند به سادگی اطلاعات مورد نظر را ویرایش کنند.

8- سئو پسند:

در سطح پایه، به موتورهای جستجو اجازه می‌دهد صفحات وب سایت را بخوانند و در آن بگردند. اولین گام برای اینکه مطمئن شوید در میان نتایج موتورهای جستجو دیده می‌شوید این است که بدانید موتورهای جستجو می‌توانند به‌راحتی در محتوای سایت بخزند و آن را درک کنند.

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.