download 2020 01 10T045114.265

ویژگیهای طراحی سایت داینامیک یا پویا

وب سایت های داینامیک بر خلاف وب سایت های استاتیک دارای محتوای قابل تغییر و بدون محدودیت میباشد.در طراحی سایت داینامیک طراح یک پنل مدیریتی را جهت کنترل و تغییرمحتوا برای مدیر وب سایت ایجاد میکند تا وی بتواند بدون نیاز به طراح مطالب مورد نظر خود را در وب سایت قرار دهد.ازآنجا که سایت های داینامیک (پویا) قابلیت های بیشتری نسبت به سایت های استاتیک(ایستا) دارند هزینه ی طراحی آن بمراتب گرانتر اما هزینه ی بروز رسانی سایت داینامیک بسیار کمتر از سایت های استاتیک میباشد.

ویژگیهای طراحی سایت داینامیک

اساسا در سایتهای استاتیک الزامی جهت تغییرات دائم و بروزرسانی های مداوم آنها نیاز نمی باشد. این دسته از سایتها اساسا تنها به منظور معرفی و نمایش کالا و خدمات به کار می روند. امور آپدیت و بروز رسانی مطالب این دسته از سایتها دیر به دیر و با فواصل طولانی زمانی انجام می گیرد و الزامی به ارائه خدمات به صورت اینترنتی در این مدل سایتها وجود ندارد.

قاعدتا مبالغ طراحی سایت برای این مدل سایتها کمتر از طراحی سایت داینامیک است ولی در مواقعی که خواستار ایجاد تغییراتی در سایتتان باشید باید با پرداخت هزینه ای از طراح سایت خود درخواست نمایید تا تغییرات مد نظر را برای سایت شما ایجاد و پیاده سازی نماید.

مبالغ ایجاد، نگهداری،پشتیبانی و طراحی سایت داینامیک از دیگر سایتها بیشتر بوده ولی با این تفاوت که هزینه‌های بعدی را برای ایجاد تغییرات و بروزرسانی ها در پی نخواهد داشت.از اشکالات و معایب طراحی سایت داینامیک که در صورت طراحی غلط و غیر استاندارد آن ایجاد می شود می‌توان به سطح امنیتی پائینتر آنها نسبت به سایتهای استاتیکی اشاره کرد.

به این دلیل که در طراحی سایت داینامیک از دیتابیس استفاده می شود، باید در طراحی و برنامه‌نویسی سیستم مدیریت محتوای آن توجه داشت و تمام نکات و اصول امنیتی را رعایت نمود چرا که اکثر خطرات امنیتی در اینترنت از راه نفوذ به دیتابیس سایتها شکل می‌گیرد.

رعایت این نکته بسیار لازم و ضروری است که با طراحی سایت داینامیک صحیح، اصولی و استفاده از روشهای استاندارد و مطمئن کدنویسی برای درج اطلاعات، می‌توان میزان امنیت طراحی سایت داینامیک را تا سطوح بسیار بالایی ارتقاء داد. در طراحی سایت داینامیک با بروزرسانیهای مرتب و با برنامه سیستم مدیریت محتوای خود و نصب آپدیت های جدیدتر و اعمال تغییرات بجا و سئو سایت مناسب می توانید باعث افزایش رتبه سایت خود در گوگل شوید.

download 2020 01 10T044848.210 1

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.