images 2020 01 17T041256.980

نمایش فهرست و منو در وردپرس

فهرست‌ها یا Menuها در وردپرس ابزاری هستند که در ایجاد مجموعه‌ای از پیوندهای تو در تو کاربرد دارند. این فهرست‌ها می‌توانند به تعداد نامحدود و با زیرمجموعه‌هایی نامحدود ایجاد شوند.

کاربرد منوها در طراحی سایت با وردپرس برای استفاده‌های متنوعی مانند ایجاد منوی اصلی سایت، ایجاد منوهای فرعی سایت، ایجاد پیوندهای روزانه، ایجاد فهرست خدمات و بسیاری کاربردهای دیگر که ساختاری فهرستی داشته باشند می‌باشد.

ایجاد و نمایش یک فهرست یا منو در وردپرس دو گام اصلی دارد. ابتدا ایجاد فهرست در بخش مدیریت وردپرس و سپس تخصیص محلی برای نمایش آن فهرست در قالب سایت.

نمایش فهرست‌ها با دو شیوه‌ی کلی قابل انجام است. شیوه‌ی نخست، تخصیص یک فهرست به یک محل تعریف شده در قالب سایت به عنوان منوی اصلی یا فرعی و شیوه‌ی دوم، نمایش یک ابزارک یا Widget شامل فهرست مورد نظر در محلی دلخواه از سایت.با استفاده از افزونه‌های وردپرس نیز می‌توان یک فهرست را با استفاده از Shortcodeها درون محتوا یا محلی دیگر جاگذاری نمود.

اصطلاح ناوبری  یا ” نوار منو” را می توان به شیوه دیگری نیز تفسیر کرد. به طور کلی ناوبری یعنی بخش اصلی هر وب سایت که زمانی که کاربران در حال جستجو هستند با کلیک بر روی آن می توانند زودتر به هدف مورد نظر خود برسند. این کار راه ساده برای هدایت کاربران به مهمترین اطلاعات وب سایت شما است.

images 2020 01 17T040818.557

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.