آموزش بازاریابی

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل و انواع آن

اگر دقت کنید وجه اشتراک تمام استارت آپ های موفق تسهیل زندگی تعداد زیادی از مردم است. لذا بدیهی است که اگر شما نیز قصد دارید در کسب و کار خود کالا یا خدماتی را برای عموم ارائه کنید که جامعه ی بزرگی از مصرف کنندگان را تحت پوشش قرار دهد اپلیکیشن بهترین ابزار ممکن برای معرفی و توسعه ی آن است.

انواع اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن native

طراحی اپلیکیشن native یک برنامه کاربردی تلفن هوشمند است که به یک زبان برنامه نویسی خاص مانند Objective C  است  که برای iOS یا Java برای سیستم عامل های Android کدگذاری و استفاده شده است. اپلیکیشن های native عملکرد سریع و قابلیت اطمینان بالایی را به کاربران خود ارائه می دهند. طراحی  اپلیکیشن به صورت native  این قابلیت را دارد که  به دستگاه های مختلف تلفن مانند دوربین و سایر بخش ها دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، کاربران می توانند از برخی برنامه ها بدون اتصال به اینترنت استفاده کنند. با این وجود ، توسعه این نوع  اپلیکیشن ها بسیار هزینه بر است زیرا به یک نوع سیستم عامل گره خورده است ، و شرکتی را که برنامه را ایجاد می کند ، مجبور به ساخت نسخه های تکراری می کند که روی سیستم عامل های دیگر کار می کنند. بیشتر بازی های ویدیویی برای دستگاه های تلفن همراه برنامه های native هستند.

وب اپلیکیشن ها

برنامه وب یا وب اپلیکیشن ها یک برنامه کامپیوتری است که با استفاده از یک مرورگر وب به عنوان مشتری خود ، یک عملکرد خاص را انجام می دهد.

برنامه وب (برنامه وب) یک برنامه کاربردی است که در یک سرور از راه دور ذخیره می شود و از طریق رابط مرورگر از طریق اینترنت  به کاربران تحویل داده می شود.

برنامه های وب می توانند برای طیف گسترده ای از کاربردها طراحی شوند و توسط هر کسی قابل استفاده باشد. از یک سازمان گرفته یا اشخاص مختلف به دلایل متعدد میتوانند از برنامه های مختلف وب استفاده نمایند  برنامه های وب معمولاً می توانند شامل ایمیل ، حسابگرهای آنلاین یا فروشگاه های تجارت الکترونیکی باشند. بعضی از برنامه های وب فقط توسط یک مرورگر خاص قابل دسترسی هستند.

اپلیکیشن های هیبریدی

طراحی اپلیکیشن  Hybrid برای دستیابی به یک نسخه پویا در مرور گر شما تعبیه شده است.

بیشتر این نوع  برنامه ها را می توان برنامه های ترکیبی در نظر گرفت. برنامه های وب ، مانند خدمات بانکی آنلاین ، معمولاً برخی از محتوا را به صورت محلی ذخیره می کنند. و در واقع این امکان را میدهد که هنگام استفاده از برنامه هایی مانند ورد امکان اتصال به اینترنت برای کاربران فراهم باشد.

images 25

مزایای اپلیکیشن موبایل

  • طراحی اپلیکیشن موبایل برند تجاری را بهتر و بیشتر معرفی میکند.
  • در هر زمان و مکان میتواند در دسترس باشد
  • نظر به اینکه تلفن همراه در دسترس ترین وسیله به اشخاص است، با اپلیکیشن فرصت ایجاد ارتباط نزدیکتری با مخاطبین فراهم میاید
  • امکان معرفی محصولات و خدمات خود را به بازارهای جدید میدهید
  • فرصت به اشتراک گذاشته شدن اپ توسط کاربران
  • امکان فروش محصولات و پرداخت آنلاین در اپلیکیشن
  • امکان ارسال نوتیفیکیشن برای کاربران

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.