download 2020 06 18T130032.305

طراحی وب سایت یا طراحی وبلاگ؟

وبلاگ

یک وبلاگ در واقع یک صفحه شخصی آنلاین در یک وب سایت مادر است که شما میتوانید در آن مطالب مورد نظر خود را به صورت پست های جداگانه به ترتیب منتشر و در دسترس سایر کاربران قرار دهید. اکثر سرویس دهندگان وبلاگ به صورت رایگان امکان ایجاد صفحه شخصی را به کاربران میدهند و تنها با یک ثبت نام آنلاین کوتاه شما قادر به ایجاد وبلاگ شخصی خود در کمتر از پنج دقیقه خواهید بود. هر فرد عادی با حداقل اطلاعات در زمینه کار با کامپیوتر و اینترنت میتواند با استفاده از ابزار موجود در بخش مدیریت وبلاگ که معمولا بسیار شبیه به نرم افزار رایج Word است مطالب دلخواه خود را با رعایت قوانین وبلاگ مورد نظر از نظر محتوا منتشر نماید.

برای مدیریت وبلاگ نیز شما نیاز به ابزار و یا نرم افزار خاصی ندارید و با ورود به بخش کاربری خود در وب سایت اصلی ابزار نگارش مطلب در اختیار شما قرار میگیرد.

با توجه به ذات اصلی وبلاگ ها که در آنها تعداد زیادی از صفحات توسط کاربران به صورت روزانه اضافه و ویرایش میشوند گوگل و موتورهای جستجوگر نیز بیشتر به وبلاگ ها توجه نشان میدهند و کاربران این امکان را دارند تا به صورت رایگان با ایجاد یک وبلاگ خدمات و یا محصولات خود را در اینترنت معرفی کنند.

پس تا اینجا همه موارد خوب به نظر میرسد و این سئوال پیش می آید که چرا وب سایت نیاز داریم؟ در ادامه مواردی را به شما متذکر خواهیم شد.

چرا وب سایت؟

اول آنکه به دلیل ذات رایگان وبلاگ معرفی یک وبلاگ از جانب یک شرکت چندان جالب نیست و ممکن است به مرتبه شرکت لطمه وارد کند. طبیعتا مخاطبین یک شرکت توقع ارائه آدرس اختصاصی از جانب شرکت مورد نظر را دارند و نه آدرس یک وبلاگ رایگان!

مسئله دوم مربوط به آدرس ایمیل اختصاصی شرکت میشود. این روزها تمامی شرکت های تجاری از ایمیل برای ارتباط با مشتریان و کارفرمایان خود بهره میبرند. ارسال ایمیل از طریق آدرس اختصاصی وب سایت شرکت قطعا از ارسال ایمیل از طریق یک ایمیل رایگان مانند یاهو و یا جی میل برای یک شرکت بهتر خواهد بود. در وبلاگ شما ایمیل اختصاصی دریافت نمیکنید و بایستی از آدرس ایمیل شخصی خود استفاده نمایید.

مسئله سوم مربوط به درج ویدئو ، تصاویر و یا فایل های قابل دانلود مانند کاتالوگ و یا بروشور هستند. شما برای درج تصویر در صفحات وبلاگ خود بایستی ابتدا تصویر مورد نظر را بر روی یک سرویس ارائه کننده خدمات دانلود فایل عکس آپلود نموده و سپس لینک مربوطه را در صفحه وبلاگ خود درج نمایید تا تصویر مورد نظر در وبلاگ شما نمایش داده شود. اما در وب سایت شما به راحتی تصویر خود را در زمان کوتاه تر و ساده تر در صفحات سایت خود درج میکنید. این مسئله در مورد نمایش فایل ویدئو و یا فایل های قابل دانلود نیز صدق میکند.

مورد چهارم درباره اتصال به درگاه های بانکی آنلاین است. با توجه به رشد تجارت الکترونیک بسیاری از وب سایت ها خدمات و محصولات خود را به صورت آنلاین در معرض فروش قرار میدهند و کاربران به راحتی پس از انتخاب محصول و یا خدمات مورد نظر در وب سایت به درگاه بانکی متصل شده و مبلغ مورد نظر را پرداخت نموده و فروشنده نیز نسبت به ارسال محصول و یا سرویس مورد نظر اقدام لازم را صورت میدهد. تمامی بانک ها فعال سازی درگاه بانکی را تنها بر روی آدرس اختصاصی وب سایت ها انجام میدهند و امکان فعال سازی درگاه بانکی بر روی وبلاگ وجود ندارد.

مورد پنجم مربوط به ظاهر وبلاگ است. قالب های در دسترس برای وبلاگ محدود بوده و معمولا نسبت به قالب وب سایت از ظاهر چشم نواز و امروزی برخوردار نیستند. در طراحی قالب وب سایت طراح با آزادی عمل بسیار بیشتری قادر به چیدمان عناصر و منوهای وب سایت خواهد بود.

download 2020 06 16T113950.678

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.