images 2020 06 11T182736.114

طراحی سایت و مراحل آن

ابتدایی ترین مراحل طراحی سایت مشخص شدن نوع فعالیت وب سایت است و اینکه بدانید از سایت چه انتظاری دارید. داشتن یک وب سایت میتواند برای برخی از شرکتها فقط جنبه اطلاع رسانی داشته باشد تا با قرار دادن عکس و متن در بخشهای مختلف سایت نوع فعالیت شرکت خود را ذکرکرده ، برند و نوع خدمات خود را معرفی کنند. برخی از شرکتهای دیگر با ارائه خدمات آنلاین ، اقدام به ایجاد درآمد از طریق وب سایت خود میکنند و محصولات خود را به فروش میرسانند. از دیگر فعالیتهای یک وب سایت میشود به سایتهایی با محتوای اشتراک گذاری فایل ، شبکه های اجتماعی ، فروم ها و سایتهای آموزشی نیز اشاره کرد.

در مرحله بعد می بایست تعداد کاربران سایت و حجم اطلاعاتی که در سایت قرار میگرید را مشخص نمود. به طور مثال اگر موضوع سایت مربوط به دانشگاه و یا مدرسه باشد در شروع کار وب سایت مخاطبین بسیاری خواهد داشت.

یکی دیگر از مراحل طراحی سایت انتخاب نام دامنه (Domain) است. دامنه همان نام وب سایت شما است و با وارد کردن نام دامنه در مرورگر میتوان آن وب سایت را مشاهده نمود. انتخاب نام دامنه یکی از مهمترین مراحل طراحی سایت است چرا که همان برند اینترنتی شما محسوب شده و بهتر است یک نام کوتاه و مرتبط با نام شرکت و یا خدماتی که در سایت ارائه میدهید انتخاب کنید. دامنه را میتوان یک، سه و پنج ساله با پسوند های مختلف خریداری نمود که به برخی از آنها اشاره میکنم: .com .ir , .net , .org , biz , .info  و… که بسته به نوع فعالیت سایت میتوان آن را انتخاب نمود. البته پسوند .com و .ir را میتوان برای تمامی سایتها با هر فعالیتی انتخاب کرد که .ir نشان دهنده ایرانی بودن سایت میباشد.

خرید فضای هاست (Host) و یا همان میزبانی وب از دیگر مراحل طراحی سایت است. هاست در واقع همان فضایی است که سایت شما در آن راه اندازی میشود و مطالب مختلف سایت در آنجا قرار داده میشود. بنابراین بسته به حجم اطلاعات میبایست فضای هاست را خریداری نمود. شرکت جهان سایت در کنار طراحی یک وب سایت زیبا و پویا ، فضای هاست و دامنه (.ir) رایگان به همراه پشتیبانی یک ساله را نیز ارائه میدهد.

از دیگر مراحل طراحی سایت ظاهر گرافیکی آن است که بسته به نوع فعالیت سایت میتواند متفاوت باشد. بنابراین انتخاب قالب مناسب سایت میتواند شما را در معرفی خدماتی که ارائه میدهید یاری رساند. و در نهایت وارد کردن اطلاعات مربوط به محتوای سایت است که در فضای هاست آپلود میشود.

images 2020 06 11T183014.828

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.