images 2019 12 19T043059.697

طراحی سایت و سئو باهم در ارتباطند یا نه؟

یکی از اشتباهات رایج در طراحی وب سایت این است که تصور می شود طراحی سایت و سئو دو موضوع مجزا است و برخی از افراد فرایند سئو را زمانی شروع می کنند که طراحی سایت آنها توسط شرکت دیگری طراحی شده است و در نتیجه یا مجبور هستند تغییراتی در سایت ایجاد کنند و یا اینکه در سئو نتیجه نمی گیرند.

گوگل بیش از ۲۰۰ فاکتور را برای اندازه گیری قدرت سایت شما بررسی می کند. تعداد زیادی از معیار ها مرتبیت با طراحی صفحات وب سایت شما می باشد پس دقت در این امر یک ضرورت می باشد.

ارتباط زبان طراحی وبسایت با سئو سایت:

زبان طراحی سایت ارتباطی به رتبه بندی سایت شما در گوگل ندارد اما نحوه پیاده سازی سایت و خروجی صفحات برای روباتهای جستجوگر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سرعت لود صفحات سایت، خروجی قالب HTML صفحات، نحوه ارتباط میان صفحات، نمایش در موبایل، چیدمان عناصر در صفحه، نحوه استفاده از کدهای js و css و … در رتبه بندی سایت شما تاثیر گذار هستند.

فاکتورهای مهم در طراحی وب سایت بر اساس اصول سئو:

  • استفاده از تکنولوژی های جدید طراحی مانند HTML5 و CSS3
  • استفاده نکردن از فایل های فلش
  • ساختاربندی سایت بهینه شده
  • استفاده مناسباز تگ های heading
  • استفاده و تعریف مناسب کلمات کلیدی
  • طراحی منطبق بر صفحات گوشی و لپ تاپ که گوگل به چنین وب سایت هایی امتیاز بالاتری اختصاص می دهد.

طراحی اصولی سایت، بیش از آنکه تصور میکنید می توانید تاثیر گذار باشد. فاکتورهای خودآگاه مانند قالب، محتوا و کاربردی بودن وب سایت اهمیت دارند.

بنابراین هدف شما باید ارائه طراحی سایتی باشد با اصول سئو باشد. برای این کار باید وقت گذاشت و فکر کرد و از ایده های خلاقانه در جهت افزایش رتبه وب سایت استفاده کرد . در این زمان UI در کنار UX معنی پیدا میکند و این یعنی استفاده هنرمندانه از ترکیب UI و UX باهم است.

download 2019 12 19T043022.454

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.