images 2020 01 06T222236.750

طراحی سایت و زبان های برنامه نویسی

زبان های برنامه نویسی در طراحی سایت

زبان های برنامه نویسی سمت کاربر

این زبان بر روی مرورگر کاربر اجرا می شود و نوع نمایش طراحی سایت را کنترل می کند این زبان ها شامل اچ تی ام ال و سی اس اس و و همچنین جاوااسکریپت است که بر روی مرورگر کاربر قابل اجرا باشند.

زبان های برنامه نویسی سمت سرور

این زبان ها بر روی سرور اجرا می شوند و پس از آن به صورت اچ تی ام ال یا سی اس اس برگردانده می شوند این زبان ها قابلیت اتصال به دیتابیس های مختلف را برای گرفتن اطلاعات دارند Asp.net و جاوا و PHP  در این گروه قرار می گیرند این زبان ها بخش هدایت کننده ی سرور محسوب می شوند.

سیستم مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوا به برنامه های گفته می شود که امکان مدیریت مطالب را در طراحی سایت امکان پذیر می کند که یا از پایه با زبان های پی اچ پی و یا ای اس پی نوشته شده یا این که سیستم مدیریت محتوای رایگان در آنها به کار رفته است مانند جوملا و وردپرس و … که به وسیله آنها می توان محتوای طراحی سایت را بدون دانش فنی و مهارت زیاد کنترل کرد.

دیتابیس

دیتابیس ها را می توان مسئول نگه داری اطلاعات برای استفاده در زبان های سمت سرور هستند معمولا زبان های سمت سرور با تمامی دیتابیس ها قابلیت اتصال دارند اما برای هر زبان برنامه نویسی معمولا یک بهترین دیتابیس نیز ارائه می شود مثلا دیتابیس مناسب برای پی اچ پی، MYSQL  است.

images 2019 12 29T045122.278

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.