download 33

طراحی سایت و اهمیت آن در کسب و کار

طراحی سایت قرار نیست جای داشتن حساب کاربری شما را در شبکه های اجتماعی بگیرد. این اشتباه بسیار بزرگی است که تصور کنیم فقط یک کانال ارتباطی باید داشته باشیم. هر ابزاری جایگاه خاص خود را دارد. قرار نیست تمرکز را فقط بر یک جا بگذاریم. یک کسب و کار موفق از هر ابزاری برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می کند.

پس اگر تصور می کنید سایت قرار است جای اکانت شما در شبکه های اجتماعی را بگیرد کاملا اشتباه می کنید. این دو مکمل یکدیگر هستند. شبکه اجتماعی می تواند در مدت کوتاهی شما را به افراد زیادی معرفی کند. اما عمر آن بسیار کوتاه است. معمولا هر چند سال یکبار افراد به سمت شبکه های جدید می روند. اگر کمی به گذشته برگردیم حتما به یادتان خواهد آمد که روزگاری فیسبوک یکه تازی می کرد. اما امروزه تقریبا اکثر کسب و کارهای داخل ایران فیسبوک را کنار گذاشته اند یا حداقل انرژی خود را صرف آن نمی کنند.

اما در کوتاه مدت کنار گذاشتن شبکه های اجتماعی اشتباه بسیار بزرگی است. مخاطبین بسیار زیادی را از دست خواهید داد. افرادی که پشت سر هم اکانت خود را چک می کنند می توانستند مخاطبین شما باشند.

سئو را دست کم نگیرید. مخاطبینی که از طریق جستجو به سمت کسب و کار شما می آيند تفاوت اساسی با افرادی که در شبکه های اجتماعی صفحه شما را می بینند دارند. مثلا بیشتر آنها نیاز خود را می دانند و با جستجو به دنبال رفع نیاز هستند. احساس نیاز مهمترین موضوعی است که می تواند منجر به فروش شود. کاربری که جستجو می کند به دنبال جواب برای نیاز خود است. اما کاربری که میان انواع پست ها، پست شما را دیده ممکن است نیاز به ایجاد نیاز داشته باشد.

اما باید بدانید سئو هم چندان کار ساده ای نیست. زمانبر است و نیاز به استراتژی، صبر، مهارت و زمان دارد. اما اگر بتوانید در آن موفق باشید، قادر خواهید بود تا مشتریان بسیاری برای کسب و کارتان به دست بیاورید.

images 2020 03 14T093401.892

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.