download 67

طراحی سایت و ارتقا سرعت سایت در وردپرس

 چند روش برای ارتقا سرعت سایت در وردپرس از چندین سال گذشته گوگل بر سرعت سایت در هنگام طراحی سایت، به عنوان یک عامل رتبه بندی در الگوریتم های تاکید کرده است. با توجه به آن هنوز سایت های بسیار هستند که به صورت بهینه سازی شده طراحی سایت نشده اند. مردم زمان زیادی را صرف سئو و تولید محتوا می کنند اما یک کار بسیار مهم که باعث افزایش رتبه همه صفحات آنها می شود را فراموش می کنند.

هیچ وقت برای شروع کار دیر نیست. در اینجا هفت روش برای بهبود سرعت سایت در هنگام طراحی سایت شما در وردپرس ارائه شده است. این موارد به ترتیب اولویت ذکر شده است.

1.استفاده از دیتاسنتر نزدیک به مشتری

محل سرور شما نقش بزرگی در سرعت سایت شما ایفا می کند. به عنوان مثال، اگر مشتری های شما در ایالات متحده باشند، پس هاست باید در همان محدوده باشد.شما می توانید سرعتی که سایت شما توسط ربات گوگل در جستجوی کنسول نشان می دهد را مشاهده کنید. در بهترین حالت، باید فقط چند صدم میلی ثانیه باشد.به هیچ عنوان این جنبه سرعت سایت را نادیده نگیرید.

2. انجام کش پویا

وردپرس هر بار که بازدید کننده سایت شما را بازدید می کند صفحات خود را دوباره ایجاد می کند.این یک فرایند کاملا پر هزینه است و فشار زیادی را بر بانک اطلاعاتی و همچنین سی پی یو شما ایجاد می کند. علاوه بر این ایجاد صفحه زمان بر است، بنابراین هر کاربر با تاخیر سایت را مشاهده می نماید. و راه حل آن کش پویا است.

کش پویا

عملکرد کش پویا، ذخیره یک نسخه از صفحه ایجاد شده و ارائه آن نسخه به بازدید کننده بعدی است. به این ترتیب، هر صفحه فقط یک بار ایجاد می شود. این کار نه تنها سریع تر است بلکه باعث کاهش لود آن در سرور می شود، این به این معنی است که قسمت های دیگر سایت شما سریع تر کار می کنند. همچنین سایت شما بازدید کننده های بیشتری خواهد داشت.

3. استفاده از سی دی ان

سی دی ان ” شبکه توزیع محتوا” است. جدا از صفحات پویا، مواردی در سایت شما وجود دارد که هرگز تغییر نمی کنند. مانند:تصاویر، کدهای جاوا اسکریپت و سی اس اس. تقریبا این موارد هیچ وقت تغییر نمی کنند. به همین دلیل بهتر است این منابع را از سرور نزدیک به مشتری خود تحویل بگیرید.

سی دی ان به آدرس آی پی بازدید کننده سایت شما نگاه می کند و انتخاب می کند که محتوای استاتیک را از سرور نزدیک به آن مکان ارسال کند یا نه. این بدین معنی است که افراد در نقاط دیگر هم محتوا را به همان اندازه سریع دریافت می کنند.

شما می توانید از کلودفلیر به عنوان سی دی ان استفاده کنید. با وجود رایگان بودن کلودفلیر یکی از بهترین سی دی ان های موجود در بازار است.

4.حذف جاوا اسکریپت

این کار می تواند کمی مشکل باشد. چون تقریبا همه وب سایت ها از جاوا اسکریپت استفاده می کنند. جاوا اسکریپت یک بخش اساسی وب است اما می تواند زمان بارگذاری صفحه را زیاد کند. نکته مهم این است که باید صبر کنید تا صفحه به طور کامل بارگیری شود و قبل از بارگذاری جاوا اسکریپت قابل مشاهده باشد. این ساده ترین روشی است که ذکرشده و در هر وب سایت متفاوت است.

5.حذف سی اس اس یا استفاده از آن به صورت این لاین

مشابه موردی که در روش 4 گفته شد، این مورد به تاخیر در بارگذاری فایل سی اس اس تا زمانی که صفحه بارگذاری شود و  نشان داده شود ، اشاره دارد. با این حال زمانی که سی اس اس بارگذاری نشود با یک صفحه وحشتناک رو به رو خواهیم شد. راه حل آن استفاده از سی اس اس این لاین در بالای کدهای دیگر است. به این معنی که شما می توانید کدهای سی اس اس را که هنگام بارگذاری صفحه اول به کار میرود، جدا کنید. و این کدها را مستقیما در هر صفحه قرار دهید تا بلافاصله بارگیری شود. پس از رندر شدن صفحه، می توانید فایل های سی اس اس را بارگذای کنید.

download 68

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.