shutterstock 158445473

طراحی سایت خلاقانه

فرق نمی کند زبان برنامه نویسی سایت شما چی باشد از پایه نوشته شده است این مطلب را در مورد برنامه نویسی سایت را از کجا شروع کنیم مطالعه کنید یا اینکه از سیستم های مدیریت محتوا استفاده شده است برای کاربر فرقی نمی کند سایت شما با چه زبانی نوشته شده است برای کاربر مهم است  که داخل سایت شما یک خلاقیت یا نو آوری که سایت شما رو با دیگر سایت متفاوت نشان دهد و سئو سایت سایت شما خوب باشد  پس سعی کنید سایت خود را به تیمی خلاق با ایده های متفاوت بدهید و از خلاقیت در طراحی سایت استفاده کنید

images 1

نکات زیر رو بخاطر بسپازید, این ها کمک می کنند طراحی خلاقانه تری داشته باشید :

روزانه هزاران وبسایت در جهان، صدها وبسایت در ایران و احتمالا ده ها وبسایت که مستقیم یا غیرمستقیم رقیب شما محسوب میشوند راه اندازی میگردند. یافتن جایگاهی مناسب و محکم در این میان موفقیتی است که به سادگی محقق نمیشود و قواعد انجام آن در تخصص طراحان حرفه ای سایت است. مجموعه وب پیشتاز با شناخت جامعی که از فضای مجازی دارد، کسب و کارتان را بررسی کرده و وبسایت شما را مطابق با نیازهایتان و سلیقه مخاطبان شما طراحی میکند. طراحان خلاق بر روی طراحی وب سایت:یک طراحی وب سایت خلاقانه که تنها توسط شخصی با تجربه و کارکشته، بعلاوه با استعداد در زمینه طراحی سایت به دست می‌آید چیزی است که شدیدا در این دوره یعنی زمان رقابت مجازی شدید میان شرکت‌ها و اشخاص مختلف نیاز به آن احساس می‌شود.

اگر در حال حاضر یک وبسایت دارید اما زمان زیادی از فعالیت آن میگذرد، پیشنهاد میکنیم که آن را به دست طراحان و تحلیلگران با تجربه وب پیشتاز بسپارید تا سایت شما را بررسی کرده و در صورت نیاز تغییرات و بهینه سازی هایی را روی آن اعمال کنند؛ در این صورت می توانید مطابق با تکنولوژی روز طراحی وبسایت حرکت کنید. اگر هم هنوز سایتی ندارید، تیم مجرب وب پیشتاز آماده است تا با طراحی وبسایت خلاقانه و بروز، مسیر روشنی را در کسب و کار آنلاین برایتان فراهم سازد.

طراحی سایت خلاقانه و چند راهکار

در این نوشتار و در ادامه مباحث آموزش طراحی سایت به چندین راهکار دیگر برای طراحی سایت خلاقانه اشاره می کنیم. امید است که مطالب عرضه شده مورد توجه مخاطبین طراحی سایت قرار بگیرد.

خلاقیت طی یک شب به دست نمی‌آید

هرگز یک ذهن بسته، مغشوش و متمرکز بر روی فعالیت های متفرقه نمی تواند ارائه دهنده یک ایده ناب باشد، بلکه داشتن ایده‌ای نوین همواره مستلزم فکری باز با دید گسترده است.اگرچه خلاقیت از جمله ویژگی‌هایی است که درصد بالایی از آن را استعدادهای ذاتی می‌سازند، با این حال در مواردی همچون طراحی وب سایت لزوم تجربه و کار کردن شبانه روزی به منظور داشتن راهکارهای نوین و به به عبارت دیگر پرورش استعداد الزامی است.
اما لزوما همه طراحان قدیمی که مدت زمان زیادی از عمر خود را صرف این حرفه میکنند به فردی نوآور در آن تبدیل نمی‌شوند! پس کلید دستیابی به این اکسیر چیست؟

سئو سایت و رنگ بندی در طراحی سایت

یکی از مواردی که با تکیه بر آن می توان طراحی سایت خلاقانه ای را در اختیار داشت رنگ های انتخابی سایت می باشد و سایر گزینه هایی که رنگ ها می تواند در آن مؤثر باشد. برای یک رنگ بندی ایدئال باید مخاطبین خود را مورد توجه قرار دهید و به راحت بودن و احساس آرامش آنها فکر کنید. قسمت های مختلفی در طراحی وب سایت شما به انتخاب دقیق رنگ نیازمند هستند، نظیر فونت ها و تصاویر و رنگهای پیش زمینه آنها که باید به وضوح این موارد کمک کند و نیز سئو سایت برای موتور جستجو نیز نباید فراموش شود زیرا می تواند بیشترین بازدید را برای شما به ارمغان بیاورد. یک راه کم هزینه و ماندگار و دائمی که اگر به آن اهمیت بدهید بیشترین بازخورد را برای سایت شما خواهد داشت.

سر و کار داشتن با مفاهیم به‌جای تکنیک‌های طراحی سایت خلاقانه

داشتن ایده‌های مفهومی و نوآورانه مستلزم تحقیق، کسب تجربه و استفاده از روش‌های دیگر افراد خلاق و سرشناس در این حوزه است. موفقیت در زمینه یاد شده زمانی به دست می‌آید که شما مفهومی را در ذهن خود پرورش داده و در ادامه قادر باشید تا آن را به صورت واقعی جامه عمل بپوشانید.مورد دوم یعنی تبدیل ایده به پروژه در عمل دقیقا مستلزم کسب تجربه در طراحی وب سایت است، چون چه بسی افرادی که ایده های بسیار خوبی داشته، ولی با نحوه پیاده سازی آن آشنا نیستند.
همچنین صرف تسلط کامل به تکنیک‌های طراحی نمی‌توان توقع تولید پروژه های متفاوت را داشت، بلکه این تکنیک باید با مفاهیم تازه و نو ترکیب شود.

بهینه سازی بخش های مختلف طراحی سایت خلاقانه

باید توجه داشته باشید که محدود کردن خود به مواردی نظیر اینکه رنگ سایت من با توجه به موضوعش باید چنین رنگی باشد چندان در دنیای امروز جوابگو نخواهد بود و فقط مانعی برای طراحی سایت خلاقانه توسط شماست. شما منعی برای انتخاب رنگ های استفاده شده در وبسایت خود ندارید و فقط باید راحتی کاربران را مد نظر قرار دهید. و البته اگر مواردی نظیر رنگ سازمانی و چارچوب کلی سایت را در نظر بگیرید اصالت بیشتری به سایت خود خواهید داد.
دقت کنید که ایجاد تغییرات باعث نشود با برخی مرورگرها به مشکل برخورد کنید و حتماً با استفاده از مرورگرهای مشهور سایت را چک کنید.

خصیصه ثابت تمامی نوآوران ، بروز بودن همیشگی

در مورد یک سیستم مدیریت محتوا، هسته یک زبان برنامه نویسی و… هرگز مشاهده نشده که یک آپدیت جدید همراه با پسرفت و کاهش قابلیت‌ها همراه شود، بلکه بروزرسانی همواره توام با امکانات و ویژگی‌های جدید است.
حتی اگر در یک بروزرسانی جدید قسمتی از نسخه پیشین حذف گردد، مطمئنا قسمت مربوطه شامل ایراداتی بوده و حتی این حذف نیز به منظور ارتقا صورت می‌گیرد.

آنچه واضح است این موضوع است که هرچه ابزار و وسایل در دست یک فرد خلاق بیشتر و حرفه ای تر باشد، پروژه نهایی بهتر و بهتر خواهد بود.به عنوان بهترین مثال از این موضوع می‌توان به قابلیت‌های جدید CSS3 در زمینه ایجاد انیمیشن‌ها اشاره کرد.برای ساخت یک انیمیشن برای نمایش در مرورگرها، تا پیش از این افراد مجبور به تولید کدهای بسیار پیچیده و طولانی جاوااسکریپت بودند، اما اکنون یک فرد خلاق برای تولید جلوه خاص مورد نظرش می تواند از ابزاری قدرتمند و در عین حال نچندان پیچیده به اندازه جاوااسکریپت به نام سی اس اس انیمیشن (CSS3 Animation) استفاده کند.

نوآوران ذهن خود را بالای ابرها، اما پای خود را روی زمین نگه می دارند.

طراحی سایت خلاقانه مستلزم تفکر خارج از چهارچوب متداول است (ذهن بالاتر از ابرها) ، اما همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم این ایده می‌بایست قابلیت پیاده سازی را داشته باشد (پا بر روی زمین).

به عبارت دیگر نوآوران حوزه وب و یا هرشاخه دیگری از دنیای آی‌تی، همواره به دنبال راهکار هستند، راهکارهایی که به آن‌ها کمک می‌کند تا ایده‌های فراتز از پروژه‌های عادی را به نوعی پیاده سازی کنند.

از خارج اینترنت الهام بگیرید

طراحان وقت زیادی برای یافتن نمونه های آنلاین خوب نمی گذارند. منابع زیاد و مختلف الهام بخشی برای افراد خلاق وجود دارد. این ممکنه شامل سایر انواع کارهای منتشر شده مثل طراحی ساختمان و حتی مناظر طبیعی باشه.

درمورد رنگ ها بیاموزید

گاهی یادگیری بیشتر درمورد رنگ های مکمل کمک زیادی می کنه. یک جای خوب برای شروع این لینک هست که توسط یک کمپانی نقاشی تهیه شده. دوباره, خیلی از مفاهیم متفرقه مثل طراحی خانه میتونه به بهبود طراحی وبسایت شما کمک کنه.

درمورد فونت ها بیشتر بدانید

اندازه و شکل نوشته ها در یک صفحه میتونید قابلیت خوانایی یک سایت رو افزایش بده. این همچنین تاثیری که سایت روی بازدیدکنندگان می گذاره رو تغییر میده. طراحان وبسایت نیاز دارند که بدانند چه فونت هایی حرفه ای بنظر می رسند و با محتوا و موضوع سایت مورد نظرشون همخوانی داره.

استفاده از بک گراندها رو فراموش نکنید

سال ها قبل, طراحان طراحی سایت خلاقانه به عدم استفاده از بک گراندها توصیه می شدند, دلیلش هم استفاده ی پهنای باند بود. بهرحال, امروزه بهینه سازی این تصاویر برای بارگذاری سریعتر ممکن شده. همچنین اکثر کاربران به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. بک گراند ها ممکنه برای ورژن موبایل وبسایت جدی تر هم باشه.

فتوشاپ یاد بگیرید

طراحانی که به ابزارهایی مثل فتوشاپ مسلط هستند میتونند هرچیزی که خودشان یا مشتری شان تصور می کند را بسازند. تعداد زیادی منابع آنلاین وجود دارند که میتونند به طراحان برای افزایش مهارتشون در زمینه ها و ابزارهای مختلف, کمک کنند.

با یک نقاشی شروع کنید

طراحان زیادی از همان ابتدا سراغ نرم افزارهای طراحی وب یا حتی کدنویسی آن به HTML رفتند, اما برای افراد خلاق راه بهتر اینه که ابتدا طرح یا ایده ی خودشون رو در یک کاغذ پیاده سازی کنند سپس سراغ مراحل بعدی بروند. اینکار باعث افزایش خلاقیت طراحان و سازماندهی بهتر طرح ها می شود.

وب گردی کنید

تعداد زیادی مثال برای وبسایت هایی با طراحی خوب و بد وجود دارد که براحتی در اینترنت پیدا می شوند. دنبال وب سایت هایی که برنده ی جایزه طراحی شدند بگردید و از اون طرح ها برای افزایش مهارت و خلاقیت خودتون استفاده کنید. همچنین دنبال وبسایت هایی با طراحی بد بگردید تا بدانید از چه چیزهایی باید خودداری کنید. گاهی نگاه کردن به وبسایت های بد میتونه در حد بررسی وبسایت های خوب کمک کنه.

از ابزارهای موجود استفاده کنید

امروزه هزاران ابزار مختلف با قابلیت های جذاب وجود دارند که شما میتونید از هرکدام در یک بخش از وب سایتتون استفاده کنید. این ابزارها آنقدر متنوع و فراوان هستند که حتی جستجو برای اون ها میتونه ایده های جدیدی برای شما خلق کنه. پس فراموش نکنید تا جای ممکن از بهترین این ابزارها استفاده کنید.

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.