images 55

طراحی سایت با دامنه مناسب

انتخاب یک نام دامنه مناسب

هم نام بودن دامنه و برند تجاری:

یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب دامنه، هم نام بودن آن با برند تجاری فعالیت شما می باشد؛ چرا که هر زمان افراد به وب سایت شما فکر می کنند، بی اختیار نام تجاری آن را به یاد می آورند در غیر این صورت ممکن است مشتریان شما سر از وب سایت های دیگر در بیاورند! بنابراین قبل از انتخاب نام دامنه، آزاد بودن آن را از طریق لینک who.is بررسی کنید. برخی از کاربران دامنه های خاصی را خریداری می کنند و سپس آن را به قیمت دلخواه واگذار می کنند. بنابراین در صورت برخورد با چنین دامنه هایی سعی کنید تا با توافق اولیه آن را از مالک دامنه خریداری نمایید.

نام های تجاری:

اگر شما صاحب یک کمپانی با نام تجاری شناخته شده مانند اپل هستید، بهترین گزینه برای نام دامنه شما همان اپل است. چرا که افراد با یادآوری برند شما، در قسمت URL کلمه اپل و احتمالا به دنبال آن com. را تایپ خواهند کرد. بنابراین پیشنهاد می کنیم در صورت امکان، نام دامنه را همان برند خود قرار دهید چرا که این دقیقا همان چیزی است که مشتریان به دنبال آن می گردند.

انواع دامنه:

دامنه عمومی:

این دامنه ها دارای پسوندهایی هستند که برای ثبت آنها تنها نیاز به اطلاعات شخصی خودمان مانند اسم تلفن و یک آدرس است. بیشترین بخش پسوند های دامنه ها مربوط به این بخش است مانند پسوندهای com .net .ir .org .co .me و …

دامنه دولتی:

دامنه هایی که پسوند .gov دارند دامنه های دولتی هستند و ثبت آنها تقریبا برای اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی، غیرممکن است.در ایران سایت های دولتی پسوند .gov.ir دارند.Gov در واقع مخفف عبارت government به معنی دولت است.

دامنه آموزش رسمی:

این دامنه ها را نیاز نمی شود بدون تاییدیه ها رسمی ثبت کرد؛ دامنه های دانشگاه ها در جهان با پسوند .edu و ایران با پسوند .ac.ir شناخته می شوند.

download 39

سئوکارحرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.