images 4

طراحی سایت با اصول استاندارد

گرچه استانداردهای طراحی سایت برای بازاریاب ها چندان اهمیتی ندارد، اما برای طراحان وب، بسیار مهم و چالش برانگیز هستند.”مجموعه قوانین استانداردهای وب” شامل استانداردهای طراحی وب و گزیده ای از بهترین روش است. در واقع مجموعه ای از قوانینی است که طراحان وب از آن ها پیروی می کنند و در عین حال می دانند که مطابق با انتظارات بازدید کنندگان است.

1- یک هاست و یک دامین :

متاسفانه بعد از گذشت حدود 3 سال از اجرای این قانون در گوگل باز خیلی از وب سایت های ایرانی این مشکل را دارند. وب سایت باید یک هاست و یک دامین داشته باشد. خیلی از وبمستران برای یک سایت چندین دامین ثبت می کنند و سپس همه آنها را روی هم پارک می کنند. بنابراین از گوگل محو خواهند شد و بعد از آن به دنبال دلیل این اتفاق خواهند بود.

2- فونت و محتوا:

فونت از مهمترین گام های وب سایت شماست. اگر در طراحی وب سایت فونت مناسب بکار نبرید خوانندگان هیچ علاقه ای به ماندن در وب سایت ندارند و ممکن است خیلی زود به سراغ وب سایت های رقیب بروند. از فونتی استفاده کنید که در تمامی سیستم ها و مرورگرها برای کاربران قابل خواندن باشد و یا اگراز فونت خاصی استفاده می کنید پیش بینی های لازم برای لودشدن فونت، در مرورگرهای کاربرانی که فونت مورد نظر شما را ندارند را به عمل آورید.
لازم است در این قسمت باز هم به نقش محتوا اشاره شود. محتوای کپی نگذارید. گوگل پنگوئن شدیدا تمامی وب سایت های کپی را از رتبه بندی گوگل حذف می کند.

3- گرافیک:

مشاده کرده اید وقتی به یک وب سایت مراجعه می کنیم همان لحظه مایل هستیم خارج شویم. عکس های فلش زن و نامتناسب با محتوا باعث خروج کاربران از وب سایت می شوند. پس در طراحی وب سایت دقت کنید و از بنر و تصاویری استفاده کنید که مربوط به کسب و کار باشد.
در بارگذاری تصاویر وب سایت، به این نکته توجه داشته باشید که تصاویر را نه آنقدر با حجم بالا آپلود کنید که مشکل لود شدن داشته باشد نه آنقدر بی کیفیت که کاربر تمایلی به دیدن آنها نداشته و ظاهر وب سایت را دچار مشکل عدم جذابیت نماید. همیشه گوگل را در نظر بگیرید که با یک صفحه نخست ساده چه تحولی در بازاریابی اینترنتی ایجاد کرد.

4- وب سایت متناسب با تمامی مرورگرها:

امروزه نرم افزارهای مرورگر مختلفی توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرند.
صفحات وب سایت شما ممکن است در مرورگر های مختلف با ظاهرهای متفاوت نمایش داده شود که این موضوع می تواند باعث به هم ریختگی چیدمان اجزا در برخی مرورگرها شود و چنین اتفاقی یک فاجعه برای مدیران وب سایت ها خواهد بود.
همیشه بعد از اتمام مراحل طراحی وب سایت، صفحات آن را در تمامی مرورگرها یا حداقل در مرورگرهای رایجی که اغلب کاربران از آنها استفاده می کنند تست کنید و چنانچه نیاز به تغییراتی در قالب وب سایت یا استاندارد سازی کدهای آن وجود دارد این موضوع را به طراح وب سایت خود اطلاع دهید.

5- سازگاری با تمامی سیستم ها:

با گسترش ابزارهای دیجیتال، وسایل مختلفی برای نمایش وب سایت ها وجود دارد؛ مانند لپ تاپ ،کامپیوترهای رومیزی، گوشیهای هوشمند و تبلتها. هر یک از این سیستم ها با توجه به محدودیت های نرم افزاری و سخت افزاری خود ، در نمایش وب سایت به شکل متفاوتی عمل می کنند.
بعد از اتمام پروژه طراحی وب سایت، آن را در تمامی سیستم ها چک کنید یعنی در نوت بوک، تلفن های هوشمند و تبلت ها. در حال حاضر تعداد افرادی که از تلفن های هوشمند و تبلت ها از اینترنت استفاده می کنند به شدت در حال افزایش است.

download 3

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.