images 2020 01 14T045503.063

طراحی سایت اختصاصی با طراحی سایت مبتنی بر سیستم های جهانی

امنیت وب سایت طراحی شده یکی از مهم ترین معیارهایی است که باید به آن توجه کرد. افراد بسیار زیادی ادعای امنیت پایین سیستم های جهانی را دارند، آیا این ادعا صحیح است ؟ افراد زیادی هم مدعی این هستند که طراحی سایت اختصاصی امنیت بسیار بالایی دارد، این ادعا تا حدی می تواند صحیح باشد ؟

به عنوان مثال وردپرس که یکی از سیستم های مدیریت محتواست را در نظر می گیریم. شرکت ها معروف بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که از وردپرس در طراحی سایت استفاده کرده اند به عنوان مثال : NASA ، CNN ، TED ، Harvard University ،  Forbes ، Play Station ، Sony ، Ebay ، Facebook ، Mozilla ، LinkedIn، Mercedes Benz  و … اشاره نمود.

علت این که برخی ها با مسئله کم امن بودن این سیستم ها مواجه هستند استفاده از قالب های غیراستاندارد و نال شده ، استفاده از افزونه های غیر استاندارد و دارای حفره های امنیتی و … می باشد. اگر در طراحی وب سایت شما از قالب و افزونه های استاندارد شود، اگر شرکتی که طراحی سایت شما را انجام می دهد به نکات تخصصی مورد نیاز در طراحی دقت نماید، مطمئن باشید مشکلی  در این زمینه نخواهید داشت.

یکی از مهمترین مسئله ها در زمینه امنیت وب سایت، به روز بودن می باشد. پس در طراحی سایت حتما به این امر توجه فرمایید. زبان های برنامه نویسی، فریمورک های زیر مجموعه و … هر ساله به روزرسانی می شوند، ایرادات و باگ های آن ها حل شده و قابلیت های زیادی به آن ها اضافه می گردد.

یکی از مهمترین برتری این سیستم های جهانی سهولت در به روزرسانی آن ها می باشد. مسئله ای که در طراحی سایت اختصاصی چندان به آن توجه نمی شود.

مسئله امنیت در سیستم های جهانی به این علت مورد توجه قرار گرفته اند که اکثر این سیستم ها متن باز بوده و همه می توانند در سراسر دنیا به صورت رایگان آن ها را دانلود کرده و به بررسی کدهای آن ها بپردازند. حفظ امنیت در این شرایط مسئله بسیار سختی بوده و نشان دهنده قدرت این سیستم ها می باشد.

images 2020 01 03T042826.317

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.