download 61

زبان برنامه نویسی های در طراحی سایت

 جاوا زبان برنامه نویسی برای طراحی وبسایت

جاوا یک زبان برنامه نویسی متن باز است که می‌توان به دلیل تنوع از آن برای کارهای مختلف استفاده کرد. به این معنی که به دلیل داشتن کتابخانه‌ها و فریم ورک‌های مختلف ، هم برای طراحی اپلیکیشن و هم برای طراحی وبسایت می‌توان از این زبان برنامه نویسی بهره برد و تنظیمات آن را به میزان دلخواه تغییر داد. البته این زبان در شروع برای یادگیری کمی پیچیده است و همین امر باعث می‌شود برنامه نویسان برای طراحی وبسایت آن را کمتر انتخاب کنند.

جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی برای طراحی وبسایت

این زبان برنامه نویسی شئ گرا بر خلاف اسمش ارتباطی با جاوا ندارد. و بیشتر برای توسعه‌ی زبان‌های HTML و CSS با هدف اینکه برنامه نویسان بتوانند محتواهای سایت و تعاملات کاربر را مشاهده کنند، به وجود آمد. امروزه اما جاوا اسکیریپت برای مرورگرهای وبسایت و همچنین برای سرورها و میکرو کنترل‌ها استفاده می‌شود. همچنین بسیاری از وبسایت‌های معروف هم از این زبان برنامه نویسی برای ارتباط با مشتری استفاده می‌کنند.

PHP زبان برنامه نویسی برای طراحی وبسایت

PHP یک زبان برنامه نویسی بر پایه‌ی C و Perl است. این زبان بیشتر برای ساخت اپلیکیشن‌ها استفاده می‌شود. PHP برای مبتدی‌ها بسیار مناسب‌تر است و می‌تواند با زبان HTML ترکیب شود. در نهایت این یکی از اولین زبان‌هایی است که برنامه نویسان یاد می‌گیرند. بسیاری از اپراتور‌های وبسایت به PHP وابسته هستند. از مزایای آن می‌توان به پشتیبانی گسترده آن از پایگاه داده‌ها و یکپارچگی پروتکل‌ها اشاره کرد.

PHP کد‌ها را در سمت سرور پردازش و از زبان‌های محبوب برنامه نویسی برای این کار استفاده می‌کند. به این معنی که PHP از HTTP ساده تبعیت می‌کند که بسیار بهتر از زبان‌های برنامه‌نویسی ست که تنها کد منبع را به یک مرورگر وب اختصاصی ارسال می‌کنند.

همچنین PHP برای تایپ ضعیف آن و فقدان توابع کنترل خطای استاندارد مورد انتقاد قرار گرفته ‌است. با این حال، این واقعیت که بسیاری از وب سایت‌های اصلی هنوز از PHP استفاده می‌کنند، اثباتی بر محبوبیت آن است. به هر حال اگر از نسخه‌های منسوخ PHP برای برنامه نویسی وبسایت استفاده شود ممکن است برخی مشکلات امنیتی به وجود بیاید.

پایتون زبان برنامه نویسی برای طراحی وبسایت

پایتون یک زبان سطح بالای برنامه نویسی ست که یادگیری آن نیز بسیار ساده است. پایتون همچنین برای تایپ کردن نیز خیلی راحت بوده، چون نیازی به جدا کردن قسمت‌های کد ندارید. این زبان برنامه نویسی برای یادگیری بسیار لذت بخش است و شما می‌توانید از آن به عنوان زبان برنامه نویسی شئ گرا نیز استفاده کنید. پایتون یک زبان پویا و بسیار پر کاربرد است. پایتون توسط یک جامعه فعال پشتیبانی و توسط نرم‌افزار پایتون حفظ می‌شود. این زبان به راحتی در دسترس است و می‌تواند در اکثر سیستم‌ عامل‌های رایج مورد استفاده قرار بگیرد.

بسیاری از وبسایت‌های مطرح دنیا مثل YouTube یا Google projects بر پایه‌ی پایتون نوشته شده‌اند. همچنین بسیاری از بازی‌های ویدیویی با زبان پایتون نوشته شدند که باعث محبوبیت این زبان شده است. زیرا بیشتر پایگاه‌های داده علمی را می‌توان به راحتی با این زبان ترکیب کرد و مراحل مربوط به جمع‌آوری داده‌های تجربی را می‌توان به طور موثر با استفاده از آن انجام داد. با این حال پایتون, به خاطر سرعت اجرای نسبتاً پایین هم مورد انتقاد قرار گرفته‌است.

سی شارپ زبان برنامه نویسی برای طراحی وبسایت

این زبان برنامه نویسی به نسبت جدیدتر است، توسط مایکروسافت طراحی شده و یک زبان برنامه نویسی امن و شئ گراست و پلت فرم مستقلی دارد. این زبان شباهت زیادی به جاوا و ++C دارد و شامل ویژگی‌هایی است که اطلاعات مربوط به کلاس‌ها، اشیا، روش‌ها و همچنین نمایندگانی را که به کلاس‌های خاص اشاره می‌کنند را در بر می‌گیرد.

اغلب بر این باورند که زبان سی شارپ مهم‌ترین زبان برنامه نویسی برای طراحی وبسایت است که در کنار زبان جاوا باید آن را یاد گرفت. به عنوان یک زبان برنامه نویسی شئ گرا سی شارپ بهترین و دقیق‌ترین ترکیب است. البته برخی برنامه نویسان این هشدار را می‌دهند که فریم ورک سی شارپ شما را به NET. متصل می‌کند اما با این وجود باز هم بسیاری از برنامه نویسان از این زبان برای برنامه نویسی استفاده می‌کنند.

download 11

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.