download 3

ریسپانسیو


سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت های معمولی و غیر ریسپانسیو، دلیل بر عدم نمایش سایت ها در دستگاه های مختلف نیست، بلکه سایت هم در کامپیوتر و هم در دستگاه های دیجیتال سیار نمایش داده می شود اما ممکن است برای دیدن بخشی از سایت مجبور به zoom کردن روی آن و یا طی کردن اسکرول شویم. در ادامه با روند ایجاد سایت به صورت ریسپانسیوآموزش طراحی سایت واکنش گرا ) آشنا خواهیم شد.
درابتدا برای حل مشکل نمایش بهینه سایت در رزولوشن های متفاوت، طراحان اقدام به ایجاد قالب های مختلف برای رزولوشن های مختلف نمودند، این روش علاوه بر اینکه برای کاربران به جهت طراحی چند قالب بسیار پر هزینه بود ایرادات دیگری نیز داشت، از جمله اینکه اگر در آینده وسیله جدیدی به بازار ارائه و همه گیر می شد، باز هم می بایست هزینه ی مازادی برای ساپورت این سیستم جدید پرداخت می گردید و همچنین به سئو و رنکیگ سایت بسیار آسیب می زد.
نوشتن اپلیکیشن های موبایل هم راه حلی برای دسترسی ساده تر کاربر به بخش های مختلف سایت است، اما این روش نیز نیازمند هزینه و زمان جهت طراحی و ساخت نرم افزار است و همچنین همزمان سازی تغییرات سایت و نرم افزار تحت وب آن نیز بحث مجزایی در تخمین هزینه ها دارد.
بهترین راه برای حل این مشکل استفاده از متدهای ریسپانسیو است که با ساختن یک قالب واکنش گرا، سایت نسبت به هر رزولوشنی با دستگاه تطبیق داده می شود و نیازی به طراحی چندین قالب برای یک سایت نیست. 

سایزهای استاندارد طراحی سایت ریسپانسیو

ابعاد طراحی سایت موبایل
320*480 پیکسل
360*640 پیکسل
ابعاد طراحی سایت تبلت و دسکتاپ
1024*768 پیکسل
ابعاد طراحی سایت دسکتاپ
800*1280 پیکسل
980*1280 پیکسل
1280*600 پیکسل
1290*900 پیکسل

Responsive Web Design img


شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.