images 2020 01 06T222236.750

دلایل طراحی سایت تک صفحه ای

طراحی سایت دارای انواع مختلفی است. یکی از انواع طراحی سایت، طراحی سایت تک صفحه ای است که در آن تمام خدمات در یک صفحه ارائه می شوند و در واقع سایت شما تنها دارای یک صفحه است که کاربر می تواند از طریق اسکرول به بخش های مختلف وب سایت دسترسی داشته باشد.

طراحی سایت تک صفحه ای (One Page) برای وب سایت در سال 2۰۰5 میلادی توسط استیو ین (Steve Yen) ایده‌پردازی و ابداع گشت. اگرچه بررسی و بیان این مفهوم که تمامی اطلاعات یک وب سایت در یک جا چیدمان گردد به اوایل سال 2۰۰3 باز می‌گردد.

دید بصری افراد به سایت ها هر روز در حال تغییر و تحول است. سایت هایی که بسیار شلوغ طراحی می‌شوند و حجم وسیعی از اطلاعات را بارگذاری کرده‌اند، چشم‌نواز نیستند و اغلب کاربر را خسته می‌کنند. بکارگیری مطالب زیاد باید به ‌صورت منسجم و با چیدمانی منظم صورت گیرد. بر این اساس یکی از مزیت‌های وب سایت های تک صفحه ای در خلوت بودن آن‌ها است. بیان مطالب به شکلی صریح، واضح و قابل دسترس از خصوصیات دیگر طراحی وب سایت تک صفحه ای می‌باشد. کاربر در استفاده از این وب سایت گیج نمی‌شود و تمامی اطلاعات را به ‌راحتی دریافت می‌کند. درضمن به دلیل خلاقیت‌هایی که در ارائه این تک صفحه صورت می‌گیرد، جذابیت و چشم‌نوازی،‌ چاشنی طراحی خواهد شد. صفحه آرایی و چیدمان به ‌صورتی متفاوت و تغییر تصاویر یا جابه‌جایی المان‌ها در هنگام اسکرول خوردن به پایین و بالا به جذابیت این نوع سایت‌ها می‌افزاید

طراحی وب سایت تک صفحه ای می‌تواند به‌صورت استاتیک و یا داینامیک طراحی گردد. ناگفته نماند که میزان اطلاعاتی که در وب سایت تک صفحه ای بارگذاری می‌شود کمتر از وب سایت های چند صفحه‌ای است و هدف از طراحی این مدل از وب سایت ها، معرفی یک حرفه که قرار است اطلاعات کمی برایش بارگذاری شود، معرفی تعداد کمی از محصولات و خدمات یک شرکت، معرفی یک محصول از یک کارخانه بزرگ و یا وب سایت شخصی یک فرد است.

کاربرد اصلی این نوع طراحی سایت برای انواع طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت شخصی است و بسیار مناسب برای معرفی برندها و خدمات است اما برای انواع طراحی سایت نظیر طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی سایت خبری ، طراحی سایت تخفیف گروهی و از این قبیل توصیه نمی شود و مناسب نمی باشد. از این رو برای فروشگاه های اینترنتی از این روش طراحی سایت بهره نگیرید.

images 2020 01 06T222754.604

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.