images 78

دامنه مناسب برای وب سایت

1 . نام هایی ساده انتخاب کنید:

نام وب سایت شما چیزی است که کابران برای ورود به کسب و کار اینترنتی شما استفاده می‌کنند..این امر بسیار حائز اهمیت است که نامی برای وب سایت تان انتخاب کنید که به خاطر سپاری آن برای مردم ساده و راحت باشد.

به طور مثال اگر از اعداد در نام دامنه خود استفاده کنید این ریسک وجود خواهد داشت که نام دامنه شما برای به خاطر سپاری توسط مشتریان پیچیده شود.

2. نام دامنه تان تا حد امکان کوتاه باشد:

در صورتی که از نام دامنه ای با حروف بسیار زیاد و طولانی استفاده کنید این امکان وجود دارد که کاربران در هنگام تایپ کردن آن دچار اشتباه شوند، علاوه بر این به خاطر سپاری آن نیز مشکل خواهد شد.

3 . استفاده از کلمات کلیدی هنگام انتخاب نام دامنه:

از کلمات کلیدی که هدف وب سایت شما را تشریح می‌کنند از استفاده کنید.

4 . موقعیت مکانی هدف را در نام دامنه خود مشخص کنید:

در صورتی که کسب و کار شما یک کسب و کار محلی است یا وب سایت شما برای استفاده کاربرانی از یک منطقه جغرافیایی خاص طراحی شده است آن را در نام دامنه خود مشخص کنید.

5 . درباره نام دامنه خود تحقیق کنید:

در انتخاب نام دامنه مناسب ، حتما قبل از خرید، بررسی کنید که این نام متعلق به سازمان یا نهاد دیگری نباشد و به عبارتی حقوق کپی رایت مربوط به آن نام را نقص نکرده باشید.

6. پسوند مناسب برای نام دامنه خود انتخاب کنید:

پسوند های انتهایی که به نام های دامنه اضافه میشوند مثل ‘com’ ، ‘org’ و … هر کدام بیان کننده هدفی خاص هستند:

Com :

این پسوند مخففی از کلمه Commercial به معنای اقتصادی است و از پر استفاده ترین پسوندهای نام دامنه است.معمولا سایت های تجاری ، اقتصادی و شرکتی از این پسوند استفاده می‌کنند.شما نیز در صورتی که یک شرکت یا یک سازمان اقتصادی دارید این پسوند برای شما مناسب است.

Net :

این پسوند مخفف Network به معنای شبکه است.معمولا شرکت ها و سازمان هایی که با شبکه یا اینترنت سر و کار دارند از این پسوند استفاده می‌کنند،مثل شرکت های سرویس دهنده اینترنت یا شرکت های ارائه دهنده هاست.

Org :

این پسوند مخفف organization به معنای سازمان است و معمولا برای سازمان های غیر دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Gov :

این پسوند مخفف government به معنای دولت است و برای سایت هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تحت مالکیت دولت باشند.

Info:

مخفف information   به معنای اطلاعات است و برای سایت هایی که جنبه اطلاع رسانی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Edu :

مخفف Education به معنای آموزش است و برای سایت هایی نظیر سایت های دانشگاهی یا موسسات آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Ir :

این پسوند متعلق به دامنه های ایرانی است و هر سایتی با هر نوع کارایی میتواند با ثبت اطلاعات مالک در سامانه “ایرنیک” یک دامنه ایرانی داشته باشد. این نوع دامنه ها برای سایت هایی که کاربران داخلی دارد بسیار مناسب است،زیرا در صفحه سرچ موتورهای جستجو یکی از فاکتور های رتبه بندی ارائه نتایج محلی است،یعنی نتایجی که بیشترین نزدیکی را به مکان جغرافیایی کاربران داشته باشند در رتبه های بالاتری نمایش داده می شوند.

استفاده از این دامنه برای سایت هایی که فقط کاربران ایرانی دارند میتواند یک فاکتور خوب جهت بهبود سئو نیز باشد.

در بین این پسوند ها، ‘com’ پر استفاده ترین و محبوب ترین پسوند دامنه است و به خاطر سپاری آن نیز برای عموم مردم ساده تر است، زیرا بسیاری از مردم عادی غالب نام های دامنه را با این پسوند میشناسند!

images 79

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.