7 Design Checklists Every Business Needs in Their Toolbelt Header

اصول طراحی هدر(Header) سایت

طراحی هدر(Header) سایت از مهم ترین تاثیرگذار ترین بخش های سایت محسوب می شود و در صورتی که هدر سایت از دید کاربر گزینه مناسبی نباشد در زمانی سریع به طور کلی از سایت خارج خواهد شد. در نظر داشته باشید که در عصر کنونی اینترنت حرف اول را می زند و به نوعی از بایدهای زندگی کنونی محسوب می شود. هر روز تعداد کسانی که از طریق اینترنت مشغول به کسب و کار هستند افزایش می یابد و این موضوع سبب می شود که طراحی هدر سایت بسیار مهم و ضروری محسوب شود. در واقع طراحی هدر سایت به نوعی بیبلورد و بنر سایت بوده و از ارکان بسیار مهم در طراحی محسوب می شود.

در طراحی هدر(Header) باید از تصاویر کمک بگیریم و همچنین در طراحی قالب سایت و طراحی قالب گرافیکی سایت حتما در هدر سایت نام شرکت یا سازمان مربوطه را قرار دهید و نوع فونت به  کار رفته در هدر سایت باید مناسب با طراحی قالب شما باشد یعنی اگر قالب سایت شما یک سایت شخصی است از فونت های دست نویس یا فانتزی استفاده کنید ولی اگر طراحی قالب شما یک سازمان شرکتی یا دولتی است بهتر از فونتهای ایران نستعلیق استفاده کنید البته استفاده از فونت های جدید یا طراحی هدر های جدید کار خوبی ست اما بسیاری از موارد و رنگها در طراحی سایت  معمول و روال شده است پس بهتر است شما هم در طراحی قالب گرافیکی سایت از این هارمونی ها استفاده کرده و سریعتر در طراحی قالب سایت به نتیجه برسید در طراحی هدر سایت در شرکتهای و سازمانهای دولتی سعی کنید از عکاصول طراحی س رهبرو ریس جمهور استفاده کنید و بیشتر رنگه آبی در زمینه و رنگهای گرم در مرکز صفحه کاربرد دارد اما در طراحی هدر سایت شخصی شما به راحتی می توانید از هر رنگی استفاده کنید.

اصول مهم طراحی هدر سایت:

اولین اصل برای طراحی هدر سایت این است که هدر موجود باید در تمامی صفحات سایت تکرار شود، سعی کنید از تنوع طرح هدر برای صفحات سایت بپرهیزید، در نظر داشته باشید که هدر سایت باید به صورت سه لاینه دنبال شود ، در واقع بخشی که قرار است برای نوشتن در نظر گرفته شود باید به صورت پویا و جداگانه انتخاب شود به این ترتیب می توانید در صورت نیاز نوشته سایت را تغییر دهید.

چهارچوب سایت باید آنقدر زیبا انتخاب شود که هر بخش از بخش دیگر مجزا باشد. در واقع باید اصل برجسته سازی در خصوص طراحی هدر سایت به طور بسیار دقیق رعایت شود. هدر ها باید به نوعی نشان دهنده موضوع کلی سایت باشند و قطعا این موضوع بسیار پر اهمیت است. هدر سایت باید وسعت قابل قبولی از سایت را به خود اختصاص دهد یعنی تنها بخش سر تیتر را برای خود فراهم سازد و نیازی به وسعت بیش از حد برای هدر نبوده و قطعا قالب سایت را از استاندارد مورد نظر خارج می کند.

مزایای هدر سایت زیبا:

چرا طراحی هدر سایت زیبا آنقدر پر اهمیت است؟ سوالی که بارها پرسیده می شود. در نظر داشته باشید که رنگ و تصاویر مرتبط به همراه یک سری ایده پردازی های خاص سبب می شود که فضای موجود در سایت بسیار زیبا نشان دهد. در نظر داشته باشید که هدر سایت یک نوع معرف قوی برای سایت است، طبق بررسی های انجام شده هر کاربر در ابتدا به محض ورود به سایت به هدر آن توجه می کند. هدر در حدود 50 درصد از زیبایی های سایت شما را به خود اختصاص می دهد. اینطور که مشخص شده است شما با داشتن یک وب سایت زیبا با هدری خاص و تکراری یک تیر و دو نشان کرده اید. بهتر است که هدرها خاصیت بزرگ نمایی داشته باشند و به صورت دقیق کاربر را از وضعیت موجود سایت مطلع سازند.

یکی از اصل هایی که برای طراحی هدر سایت دیده می شود استفاده از تصاویر بسیار زیبا برای بخش هدر سایت است، بهتر است که تصاویر برای هدر سایت با حجم کم انتخاب شود به این ترتیب لود شدن آن سریعتر بوده و می تواند بسیار کاربردی تر باشد.

image 1

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.