download 2020 01 19T042100.895

آشنایی با ای نماد و دریافت آن برای وب سایت

ای نماد چیست؟

ای نماد به طور ساده و خلاصه یک مجوز برای فروشگاه اینترنتی است. در واقع هر فروشگاه اینترنتی که این مجوز را کسب کرده باشد به فروشگاهی قانونی تبدیل می‌شود. ای نماد، یا همان نماد اعتماد الکترونیکی، یک اعتبار برای فروشگاه اینترنتی است و به واسطه‌ی آن کاربر با خیالی آسوده‌تر اقدام به خرید از فروشگاه می‌کند چرا که می‌داند این فروشگاهِ اینترنتی قانونی بوده و از نماد اعتماد الکترونیکی برخوردار است.

ای نماد از سوی “مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیکی”، که خود جزئی از وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است، صادر می‌گردد و یک سال اعتبار دارد.

کدام فروشگاه ها یا شرکت ها باید اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) دریافت کنند؟

از اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) بیشتر در سایت های B2C که قصد فروش محصول یا خدماتی را به مشتریان به صورت پرداخت آنلاین دارند. به عبارتی دیگر هر فروشگاه یا شرکتی که محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می رساند و برای پرداخت وجه به یک درگاه بانکی متصل می گردد، حتما باید اینماد داشته باشد.

برای دریافت اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) باید چه کرد؟

تنها منبع رسمی برای دریافت جواز اینماد، سایت enamad.ir است. تمامی مراحل به صورت اینترنتی انجام می شود و لازم نیست که به صورت حضوری به سازمان مراجعه نمایید. همچنین شماره های تماس نیز پاسخگویی کامل تمامی سوالات مالکان کسب وکار در این خصوص می باشند.

شما اول از همه وقتی وارد سایت اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) می شوید، باید گزینه درخواست اینماد را کلیک نمایید و وارد سایت شوید ( اگر ثبت نام نکرده اید، باید از قبل ثبت نام کنید. البته چون قرار است که برای فروشگاه یا شرکت خود این جواز را دریافت نمایید، باید از نام و ایمیل فروشگاه خود برای ثبت نام استفاده نمایید.)

سپس بعد از تکمیل اطلاعات، باید مدارک لازمه که کاملا در سایت بیان شده است را ارسال نمایید. مدارک شما پس از بررسی تایید یا رد می شوند که در یک پیام به شما اعلام می شود.

بهتر است بدانید که لازمه داشتن درگاه بانکی، داشتن اینماد است.

اعتماد

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

شما همچنین می توانید ...

مطالب پر بازدید و محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.